UkrainianPolish

ДИРЕКТОР ОБЛАСНОГО МУЗЕЮ ЮЛІУША СЛОВАЦЬКОГО ТАМАРА СЕНІНА – ЛАУРЕАТКА ПРЕТИЖНОЇ МІЖНАРОДНОЇ ПРЕМІЇ «КУЛЬТУРНА ДИПЛОМАТІЯ»

Друк PDF

         Нещодавно ГО "Грандів, рейтингів та номінацій", БО "Комітет з громадських нагород України" повідомили, про нагородження директора обласного літературно-меморіального музею Юліуша Словацького в Кременці Тамари Сенної, міжнародною премією "Культурна дипломатія" та Всесвітнім Орденом «Золота Зірка Культурної дипломатії».Рішення про нагородження 525 від 6 ciчня 2023 року, Київ.

 

Тамара Григорівна Сеніна – журналіст, Заслужений діяч культури Республіки Польща (2000, 2014), член Національної спілки журналістів.

Музей Юлуша Словацького пані Сеніна очолює від початку створення, була співавторкою його концепції та експозиційного плану. Одним із пріоритетних напрямків роботи закладу була і залишається міжнародна діяльність у галузі культури. Цьому слугує ряд успішних міжнародних проєктів, реалізованих у музеї. Найрезонансніший із них – «Діалог двох культур», створений спільно із Національним музеєм у Перемишлі. Завдяки, зокрема, зусиллям очільниці музею, за два десятиліття, українсько-польський діалог письменників, науковців, літераторів, музейників виплеснувся поза рамки України та Польщі, до нього долучилися представники культурних еліт інших держав (Великої Британії, Греції, Франції). «Діалог» трансформувався у міжнародний форум, платформу для обміну творчими здобутками, поглядами, досягненнями. Тамара Сеніна вміло організовує і координує підготовку і хід «Діалогу»,в рамках якого українським літераторам, науковцям, художникам створюються оптимальні умови для презентації їх культурного продукту у Європі. Окрім «Діалогу двох культур» у музеї реалізуються локальні проєкти спільно з європейськими партнерами, чому слугують, зокрема, Угоди про співпрацю, укладені із Тарнобжеським Історичним музеєм та Національним музеєм у Любліні. Це – молодіжний польсько-український проєкт «Літературна кав’ярня», концерти, флешмоби, літературні читання, поетичні презентації, едукаційні онлайн-імпрези . Усі ці заходи сприяють інтеграції представників українських культурних кіл, студентської та учнівської молоді, в європейську культуру, дають можливість привнести українські цінності до спільної європейської скарбниці. Міжнародна премія «Культурна дипломатія», призначена Тамарі Сеніній є логічною оцінкою її професійної діяльності.