UkrainianPolish

ЛАРИСА МИРГОРОДСЬКА. «ПОВЧАЛЬНІ ПРИГОДИ МЕДУНЧИКА» ПРЕЗЕНТАЦІЯ КНИЖКИ ДЛЯ ДІТЕЙ У МУЗЕЇ СЛОВАЦЬКОГО.

Друк PDF

DSC 0457 1 1 1У музеї Юліуша Словацького із успіхом відбулася презентація пригодницької книжки для дітей «Повчальні пригоди Медунчика . Лариси Миргородської. Лариса Миргородська – особа у прямому і переносному значенні медійна. Адже більшість наших краян знає її як радіоведучу, редакторку Українського радіо Тернопіль філії Національної суспільної телерадіокомпанії України.

А ще Лариса Миргородська — авторка поезій, прози, текстів пісень для дітей та дорослих, журналістка, позаштатна кореспондентка Всеукраїнської газети «День». Пані Лариса півпрацювала з виданнями «Український Ванкувер» (Канада), «Природа і суспільство» Держлісагентства України, лауреатка міжнародних конкурсів журналістської майстерності. Членкиня НСЖУ, нагороджена відзнакою «Золоте перо Тернопілля».

Цього разу авторка відкрила для нас ще одну яскраву грань свого таланту – Лариса розкрилася як дитяча письменниця. Лариса є авторкою багатьох екологічних проектів, тому темою книжечки є охорона довкілля. У чотирьох розповідях, що входять до збірки, у цікавій, оригінальній формі авторка пропонує замислитись над тим, що ми не одні у Всесвіті, стимулює бажання пізнавати й берегти природу, виховує позитивне мислення, вчить дружити. Книжка може бути рекомендована для казкотерапії дітей ВПО. Адже для наймолодших краса українського слова розкривається у казках. Вони також мають терапевтичний ефект. Через осмислення казки діти краще розкриваються, вона допомагає їм побороти страхи, фобії, виробити правильне ставлення до ситуації, вчить зрозуміти себе і свої потреби.

Книжка написана гарною, живою, доступною мовою, текст вміло доповнений акварельними ілюстраціями молодої художниці Євгенії Шевченко. У музеї презентувалися одразу два видання «Медунчика» - українською та польською мовами. Разом із авторкою була присутня і перекладач Наталія Лобас, викладач, керівник приватної польської школи «Моя Польща». Два окремих видання «Медунчика» — українською і в перекладі польською мовами були представлені видавництвом НК «Богдан» в травні 2023-го року на Міжнародному книжковому ярмарку у Варшаві. Книжка отримала схвальні відгуки українських і польських читачів, рецензентів в Україні.

На презентацію прийшли представники інтелігенції міста, директор та працівники ботанічного саду, бібліотекарі, мами із дітьми.

Лариса Миргородська та Наталія Лобас розповіли про тонкощі праці над дитячими книжками, про проблеми захисту довкілля, на які треба звертати увагу вже змалку. Узявши до рук цю книжечку, відразу проникаєшся симпатією до смугастого джмеля-Медунчика та його приятеля горобця Грея, книжечка вчить добра, небайдужості, дарує яскраві емоції та позитив.