UkrainianPolish

ВШАНУВАННЯ РІЧНИЦІ РЕВОЛЮЦІЇ ГІДНОСТІ У МУЗЕЇ ЮЛІУША СЛОВАЦЬКОГО

Друк PDF

IMG 2076

22 лютого 2018 року у музеї спільно із Кременецьким осередком «Сокіл» відбулася урочиста академія з нагоди річниці Революції Гідності в Україні. У зверненні до присутніх директор музею Тамара Сеніна підкреслила знаковість того, що вшанування відбувається саме у музеї Юліуша Словацького,романтика-революціонера, який усім своїм життям утверджував ідеали свободи.

Модератор заходу – Дмитро Мельничук, - очільник кременецького осередку «Сокіл», вчитель Кременецького професійного ліцею, знову наблизив присутнім (в основному студентам Академії ім. Т. Шевченка, учням Кременецького професійного ліцею та ЗОШ № 1) драматичні події на Майдані. Розповідь супроводжував відеоряд та фрагменти документальних зйомок. Було вшановано хвилиною мовчання героїв Небесної Сотні. Свою патріотичну поезію декламували: Павло Старух (педакадемія), Ірина Лясковська (педакадемія), Аліна Савчук (педакадемія), Марія Мозавіта (педакадемія), Дембіцька Тетяна (ЗОШ №1)


 

ТРАДИЦІЙНО В ЦЕЙ ДЕНЬ….. 

 


Наталя ПЕРЕСКОКОВА ,

 науковий співробітник літературно-меморіального музею. Ю. Словацького в Кременці

 

 

Літературно-меморіальний музей Юліуша Словацького в ході специфіки своєї діяльності тісно співпрацює з різними громадськими та молодіжними організаціями міста та району.

 Уже не перший раз ми проводимо спільні заходи з Кременецькою молодіжною патріотичною організацією «Сокіл», керівником якої є Дмитро Мельничук. 22 лютого, в знак вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам'яті Героїв Небесної Сотні в музеї Юліуша Словацького відбулась урочиста академія, яку відкрила директор музею Тамара Сеніна. Молодь міста, студенти Кременецької державної педагогічної академії ім. Тараса Шевченка , кременецького медичного училища ім. Арсена Річинського та інші згадували про буремні дні на Майдані в Києві, коли відбулось протистояння між українським народом і тодішнім режимом. . Окремим сумним спогадом стала доля нашого земляка Сашка Капіноса. Хвилююче звучав спогад про наших загиблих земляків, Героїв Небесної Сотні, воїнів АТО Ігора Костенко, Назара Войтовича, Мойсея Василя, Слободяна Тараса, Глоднюка Устима та ін.
Талановитим поетичним гроном виступили студенти КДГПА ім Тараса Шевченка із авторськими поезіями. Молодий поет Павло Старух читав «Мелодія з нотами болю», «Україна в вогні». Савчук Аліна - «Пробачення дочки», Марія Мазовіта - «Майдан. З героями прощання», Іра Лясковська – «Бійці війни». Учениця 10 класу Кременцької ЗОШ №1 ім. Галини Гордасевич емоційно та дуже проникливо читала поезію «Жінко, чого ви плачете?».

 

Вшанування Героїв Майдану стало в музеї традиційним. Зустріч з тим, хто пройшов через горнило Революції Гідності- щорічним. Цього дня не обійшли спогадом і постать Юліуша Словацького, Великого Кременчанина, який, будучи зовсім юним свої потужним поетичним словом відстоював в 1831 році волю свого польського народу на таких же барикадах у Варшаві і проти того ж самого ворога – Російської Імперії. То ж зброя слова – велика сила. В унісон рядкам великого поета звучала патріотична поезія наукового співробітника музею Наталії Перескокової, яка донесла присутнім своє бачення сучасної політичної України.

 

Урочиста академія нагадувала вечір-реквієм.

 

Доречно впліталися в канву вечора документальні короткометражні фільми про Майдан 2014 року, де коливалось море обурених народних мас, що розлилось по Хрещатику, Інститутській, Арсенальній; про нещадні розстріли відважних повстанців, промовисті фото дітей.

 

Зустріч доповнювала об’ємна виставка «Розстріляний майдан», яка демонструвала документальні фото героїв Небесної Сотні, учасників євромайдану в Києві, Кременці, атрибути повстання.

 

Пам'ять загиблих на Майдані була вшанована хвилиною мовчання. «Вони віддали найголовніше, що у них було – свої життя – за кращу долю для нас, назавжди ставши орієнтиром для майбутніх поколінь вільних українців. Герої не вмирають...», – так свого часу говорив про них президент України Петро Порошенко. Віримо, що ідеали Майдану не заростуть бур’яном, пробуджений свободолюбивий народ із вірою в майбутнє переможе російського агресора на Сході і найближчим часом Україна економічно та соціально зросте, посяде достойне місце в перших рядах європейської спільноти.