UkrainianPolishRussian

Документи

Друк PDF

повернутися до змісту

    Фондова група «Документи» – одна з найважливіших, оскільки чисельний документальний матеріал відтворює складний та цікавий процес народження музею Юліуша Словацького. Він відбувався на рівні двох держав: України і Польщі. Це – діалог представників українського та польського урядів, їх офіційні листи, звернення, акти, міждержавні угоди, постанови Кабінету Міністрів України, а також – різного роду протоколи, довідки, що фіксували зустрічі в Міністерствах культури України та Республіки Польщі в Києві і Варшаві, в Кременецькій районній державній адміністрації, Кременецькій міській раді, у Тернополі – в керівних органах обласної влади. Сюди ж відноситься проектна документація щодо реставрації родинного будинку Словацьких, розроблена спеціалістами фірми «Замок» (у Варшаві), а потім реалізована українсько-польською фірмою – «Енергополь – «ТRADЕ-ВАРШАВА»», яка на той час активно працювала в Києві.

Деякі документи виставлені для загального огляду. Як приклад – Акт ерекційний, що є копією в натуральну величину документу, вмурованого у постамент пам’ятника Юліушу Словацькому у Варшаві, відкритого у 2001 році.

Серед експонатів групи «Документи» – дипломи, відзнаки, похвальні грамоти, адресовані музею з різних державних установ: Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Міністерства культури України, Міністерства культури і Національної Спадщини Республіки Польща, Тернопільської обласної ради тощо.