UkrainianPolishRussian

.

 


Діалог - 2015-

ПРОГРАМА
ХІ МІЖНАРОДНОГО ЛІТЕРАТУРНО-МИСТЕЦЬКОГО ФОРУМУ
«ДІАЛОГ ДВОХ КУЛЬТУР – 2015»

XІ МІЖНАРОДНІ ЗУСТРІЧІ НАУКОВЦІВ

XІ МІЖНАРОДНІ ЗУСТРІЧІ ЛІТЕРАТОРІВ

ІХ МІЖНАРОДНІ ЗУСТРІЧІ МУЗЕЙНИКІВ

XV МІЖНАРОДНІ КУЛЬТУРНО-МИСТЕЦЬКІ ЗУСТРІЧІ

V МІЖНАРОДНИЙ ФОТОГРАФІЧНИЙ ПЛЕНЕР У КРЕМЕНЦІ

 

                             КРЕМЕНЕЦЬ – ЛЬВІВ – СТАВІСКО – 2015

ПАТРОНАТ:

МІНІСТЕРСТВО КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ

МІНІСТЕРСТВО КУЛЬТУРИ І НАЦІОНАЛЬНОЇ СПАДЩИНИ РЕСПУБЛІКИ ПОЛЬЩА

ГЕНЕРАЛЬНИЙ КОНСУЛ РП В ЛУЦЬКУ

ТЕРНОПІЛЬСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

ТЕРНОПІЛЬСЬКА ОБЛАСНА РАДА

ДЕПАРТАМЕНТ КУЛЬТУРИ, РЕЛІГІЙ ТА НАЦІОНАЛЬНОСТЕЙ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОДА (УКРАЇНА)

 

ОРГАНІЗАТОРИ ВІД ПОЛЬЩІ:

ФУНДАЦІЯ «ДОПОМОГА ПОЛЯКАМ НА СХОДІ»

ІНСТИТУТ ПОЛІТИЧНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ ПОЛЬСЬКОЇ АКАДЕМІЇ НАУК

МУЗЕЙ ЮЗЕФА ПІЛСУДСЬКОГО В СУЛЕЮВКУ

МУЗЕЙ ІМ. А. і Я. ІВАШКЕВИЧІВ У СТАВІСКУ

УПОВНОВАЖЕНИЙ ОБОХ ІНСТИТУЦІЙ – МАРІУШ ОЛЬБРОМСЬКИЙ

 

ОРГАНІЗАТОРИ ВІД УКРАЇНИ:

ОБЛАСНИЙ ЛІТЕРАТУРНО-МЕМОРІАЛЬНИЙ МУЗЕЙ ЮЛІУША СЛОВАЦЬКОГО В МІСТІ КРЕМЕНЕЦЬ

 

СПІВПРАЦЯ:

КРЕМЕНЕЦЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

КРЕМЕНЕЦЬКА РАЙОННА РАДА

ВІДДІЛ КУЛЬТУРИ, ТУРИЗМУ, НАЦІОНАЛЬНОСТЕЙ ТА РЕЛІГІЙ КРЕМЕНЕЦЬКОЇ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

КРЕМЕНЕЦЬКА МІСЬКА РАДА

КРЕМЕНЕЦЬКА ГУМАНІТАРНО-ПЕДАГОГІЧНА АКАДЕМІЯ

ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА

ГЕНЕРАЛЬНЕ КОНСУЛЬСТВО РП У ЛУЦЬКУ

ГЕНЕРАЛЬНЕ КОНСУЛЬСТВО РП У ЛЬВОВІ

ФЕДЕРАЦІЯ ПОЛЬСЬКИХ ОРГАНІЗАЦІЙ В УКРАЇНІ

ЄВРОПЕЙСЬКА РОДИНА ШКІЛ ІМ. ЮЛІУША СЛОВАЦЬКОГО (РП)

 

 

ФІНАНСУВАННЯ:

ДЕПАРТАМЕНТ КУЛЬТУРИ, РЕЛІГІЙ ТА НАЦІОНАЛЬНОСТЕЙ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

КРЕМЕНЕЦЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

ВІДДІЛ КУЛЬТУРИ, РЕЛІГІЙ ТА НАЦІОНАЛЬНОСТЕЙ КРЕМЕНЕЦЬКОЇ РАЙОННОЇ ДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

КРЕМЕНЕЦЬКА РАЙОННА РАДА

КРЕМЕНЕЦЬКА МІСЬКА РАДА

МУЗЕЙ ЮЗЕФА ПІЛСУДСЬКОГО В СУЛЕЮВКУ

ФУНДАЦІЯ «ДОПОМОГА ПОЛЯКАМ НА СХОДІ»

 

           ПРОГРАМА «ДІАЛОГУ ДВОХ КУЛЬТУР – 2015»

3 вересня (четвер)

20.00 -21.30 – приїзд до Кременця, поселення у готелі, вечеря.

21.30-23.00   – нічна мандрівка містом Словацького (для бажаючих)

 

Початок V міжнародного фотографічного пленеру «Краса Кременця і Кременецької землі»» (нічне фотографування Кременця )

 

4 вересня(п’ятниця)

 

8.00-8.30 – сніданок

 

9.00-9.30 – покладання квітів до пам’ятника Тарасу Шевченку.

9.30-10.30 – покладання квітів на могилу Саломеї Словацької. Вшанування пам’яті матері Поета представниками влади, учасниками «Діалогу двох культур», читання листа Ю. Словацького до матері.

10.30-10.50 – Свято вулиці Словацького (вздовж вулиці – учнівська та студентська молодь демонструє композиції квітів; кременецькі художники – творчі роботи). Учасники «Діалогу двох культур – 2015» направляються до музею Юліуша Словацького.

10.50 – 11.00 – покладання квітів до пам’ятника Юліушу Словацькому на подвір’ї родинної садиби Словацьких.

 

11.00-12.30 – урочисте відкриття літературно-мистецького форуму «Діалог двох культур – 2015»

 

Виступи представників від України

Представники Тернопільської ОДА

Представники районної та місцевої влад

Присвоєння звання «Почесний громадянин міста Кременця» Роману Лубківському

Роман Лубківський – український письменник, перекладач, державний і громадський діяч, Надзвичайний і Повноважний Посол України, Герой України.

Дмитро Павличко – класик української літератури, поет, перекладач, літературний критик, Надзвичайний і Повноважний Посол України, голова Української Всесвітньої Координаційної Ради, Герой України.

Наталя Собкович - начальник відділу культури і мистецтв департаменту культури, релігій та національностей Тернопільської державної облдержадміністрації, мистецтвознавець.

Сергій Гальченко – кандидат філологічних наук, заступник директора Інституту літератури ім. І. Тараса Шевченка НАН у Києві.

Григорій Штонь – поет, драматург, професор, доктор філологічних наук Київського Національного університету ім. І. Тараса Шевченка

Олександр Смик – голова Спілки письменників Тернопільської області.

 

Виступи представників від Польщі

Дорота Янушевська-Якубяк, віце-директор департаменту культури і національної спадщини Міністерства культури РП– презентує лист від проф. Малгожати Оміляновської – міністра культури Республіки Польща

Беата Бживчи – Генеральний консул РП у Луцьку

Гжегож Новік, проф., віце-директор музею Юзефа Пілсудського в Сулеювку – читає лист від Кшиштофа Ярачевського – внука маршала Юзефа Пілсудського, директора музею Юзефа Пілсудського в Сулеювку

Презентація листа від Януша Сколімовського голови фундації «Допомога полякам на Сході» (Варшава)

 

Діалог двох культур – ідея зближення двох народівТамара Сеніна, директор музею Юліуша Словацького у Кременці і Маріуш Ольбромський, директор музею ім. Анни і Ярослава Івашкевичів у Ставіску.

 

12.30-14.00 – інавгураційні виступи – по 15 хвилин

 

Дмитро Павличко», український письменник, перекладач, державний і громадський діяч, Надзвичайний і Повноважний Посол України, Герой України – «Євген Маланюк і польські письменники»

Кшиштоф Дибчяк, проф., доктор наук університету ім. Стефана Вишинського у Варшаві – «Літературна творчість Яна Павла ІІ на фоні головних напрямків польської культури».

Роман Лубківський, український письменник, перекладач, державний і громадський діяч, Надзвичайний і Повноважний Посол України – «Роман-візія Юліуша Словацького в інтерпретації Константи Ільдефонса Гальчинського (1905-1953)»

Сергій Гальченко, заступник ректора Національного університету ім. Тараса Шевченка Академії наук України (Київ) – «Історія першої ілюстрованої рукописної збірки Тараса Шевченка «Poezja” (1844), переписаної польською транслітерацією»

Йосип Лось (Львів), доктор наук, професор Львівського університету ім. І. Франка – «Рівновага духу (розмислення над поезією Ю. Словацького – від книги Святослава Гординського «Поети Заходу» до сучасного прочитання)»

14.00-15.00 – обід

 

15.00-17.30 – екскурсія містом і виїзд на Замкову гору

17.30-20.00 – літературно-мистецька частина «Діалогу двох культур»

                                   (Музей Юліуша Словацького)

                                    

                                 (Концерт фортепіанної музики)

 

– Марія Вільчек-Бака (відома піаністка, Краків) – «Музика великих романтиків»

Анджей Палюховський, директор бібліотеки Люблінського католицького університету – презентація книги під ред. С. Маковського, У. Маковської, М. Нестерук «Українська школа» в романтизмі. Польсько-українські нариси».

Григорій Штонь, професор, доктор наук, Київський Національний університет ім. І. Тараса Шевченка – «Презентація двотомника: «Григорій Штонь. П’єси»

                  

         (Мелодії української та світової музичної класики.          

             Моцарт. Дует Дон-Жуана і Церліни з опери «Дон-Жуана».

             Українська народна пісня «Місяць на небі» у виконанні:

Галини Попович (заслуженого працівника культури України, доцента Рівненського гуманітарного університету)

Миколи Швидкова (заслуженого артиста України, доцента Кременецької гуманітарно-педагогічної академії).

 

Лех Владислав Шайдак, директор Інституту сільського і лісового господарства Польської академії наук, Познань – «Стефан Шайдак – співзасновник поетичної групи «Волинь»» ( з мультимедійним показом). Презентація віршів Стефана Шайдака.

       Бартоломій Лучак, поет, «Діалоги»

 

                           (Концерт класичного вокалу)

Наталя Травкіна (піаністка) і Микола Нагірняк (соліст), (Житомир) лауреати міжнародних премій

 

20.00-21.00 – вечеря

 

V фотографічний пленер «Краса Кременця і Кременецької землі» (продовження)

 

5 вересня(субота)

 

8.00-8.30 – сніданок

 

8.30-9.00

             Урочистість, присвячена присвоєнню Кременецькій

загальноосвітній середній школі №1 імені відомої української письменниці (поетеси) Галини ГОРДАСЕВИЧ (1935-2001), яка народилася в Кременці.

                     (Подвір’я Кременецької середньої школи №1)

                  

 

НАУКОВА КОНФЕРЕНЦІЯ:

 

   «РОМАНТИЗМ ПОЛЬСЬКИЙ ТА УКРАЇНСЬКИЙ». Частина 1

                                                 СЕКЦІЯ А

                                

                                 (Музей Юліуша Словацького)

                                  

9.00-9.20 – Владислав Макарський, проф., Люблінський католицький  

університет ім. Яна Павла ІІ – «Візія Юліуша Словацького про Папу- слов’янина ».

9.20-9.40 – Наталія Єржиківська, канд. наук, Київ – «Прочитання і трактування поезії Ю. Словацького «Гробниця Агамемнона» Є. Маланюком та її переклади Б. Пастернаком і М. Рильським».

9.40-10.00 – Тетяна Давідовіч, заступник директора Кольчунської середньої школи, керівник музею Є. Снядецького, Білорусь – «Сохранение памяти о Енджее Снядецком на Ошмянщине»

10.00-10.20 – Лукаш Живек, Музей Незалежності, Варшава – «Юліуш Словацький і Адам Міцкевич у фондах Музею Незалежності у Варшаві»

20-10.40 – Малгожата Лукашук, проф., Люблінський католицький   університет ім. Яна Павла ІІ – «Владислав Себилапро Юліуша Словацького»

10.40-10.55– Святослав Пилипчук, д-р наук, доцент Львівського Національного університету ім. І. Франка – «Володар мрій і почуттів: творчість Юліуша Словацького у рецепції Івана Франка»

10.55-11.10 – Михайло Шалата, член НСПУ, проф. Дрогобицького гуманітарного університету – «Літературно-критичні рецепції Івана Франка»

11.10-11.20 – Марина Павленко, доцент Уманського університету, член Національної спілки письменників України "Уманські візії у "Королі Лядави" Юліуша Словацького"  

11.20-11.40 – Олександр Гордон, директор Будинку письменників, поет, літературознавець, Київ – «Божественний вітер з Бермудського трикутника» (поезія Ігоря Римарука)

 

11.30-11.40 – Василь Горбатюк, директор Хмельницького обласного краєзнавчого музею, член спілки письменників, «Юзеф Ігнаци Крашевський і село Киселі на Волині». 

 

11.40-12.00 – перерва на каву

 

12.00-12.20 – Влодзімєж Торунь, доктор, Люблінський католицький   університет ім. Яна Павла ІІ – «Юліуш Словацький і Юзеф Богдан Залеський».                                                                                                                                              

12.20-12.40 – Оксана Горошко, польсько-український освітній центр, Київ – «Листи Елізи Ожешко до Івана Франка».

12.40-13.00 – Станіслав Заводнік, канд. наук, Польське товариство, Женева (Швейцарія) – «Словацький у Швейцарії».

13.00-13.10 Анатолій Силюк, директор Волинського обласного краєзнавчого музею «Волинський музей в Луцьку як скарбниця історії та культури двох народів (українського і польського)».

 

13.10 -13.20 – Петро Хомич, директор Маневицького краєзнавчого музею (Волинь) – "Костюхнівка – місце слави українського і польського народів".

13.20-13.40 – Уршуля Маковська, канд.н., Інститут мистецтв Польської академії наук – ««Сестра-віленчанка» у Кременці. Про родину Словацького і вірш Е.Одинця»

 

13.40-14.00 – Володимир Чайка, начальник науково-дослідного відділу Національного заповідника «Замки Тернопілля» – «Реставрація пам'ятника Адама Міцкевича»

 

 

14.00-15.00 – обід

15.00-15.15 – Ромуальд Мєчковський, голова спілки польських письменників в Литві (Вільнюс) – «Словацький у Вільнюсі».

 

15.15-15.30 – Ірина Рождественська, кандидат філ. н., доцент Університету митної справи та фінансів, Дніпропетровськ – "Гоголь в сучасних польських дослідженнях".

15.30-15.45 – Марія Тимочко, Львів, наукова бібліотека ім. В. Стефаника НАН – "Макар Середюк у діалозі двох культур: за листами до Івана Смолія".

15.45-16.00 – Богдан Андрушків, проф., доктор н., Тернопільський національний технічний університет – «Михайло Яремович – вчений світового рівня, тернополянин».

16.15-16.30 – Наталя Собкович, начальник відділу культури і мистецтв департаменту культури, релігій та національностей Тернопільської державної облдержадміністрації, мистецтвознавець – «Образотворча Шевченкіана Богдана Лепкого з колекції обласного музею Богдана Лепкого в Бережанах».

 

16.30-16.45 – Володимир Парацій, завідувач науково-дослідного відділу Державного історико-архітектурного заповідника у м. Бережани – «Корнель Уєйський: перший емоційний заклик до збереження родових гробницьСенявських у каплиці Бережанського замку»

 

16.45-17.00 – Ян Склодовський, канд. наук, Товариство любителів Кременця у Варшаві – «Кременецький ботанічний сад в часах Юліуша Словацького»

 

17.00-17.15 – Людмила Ромащенко, доктор філол. н., проф. кафедри укр. л-ри Черкаського у-ту – «Культурно-мистецький дискурс в епістолярії Ю. Словацького (на матеріалі збірки «Листи до матері»).

17.15-17.30 – Генрик Дуда, проф., доктор н.,Люблінський католицький університет «Страшний гість» Вацлава Костка-Бернацького і Україна (і Білорусь)»

17.30-17.45 – Валентина Соболь (Варшава-Київ), проф. кафедри україністики Варшавського у-ту – «Вінніпезький щоденник»

 

17.45-18.00 – Олена Пасічник, канд. філологічних наук, доцент Кременецької обласної гуманітарно-педагогічної академії ім. Т. Шевченка – «Листи Юліуша Словацького до матері: мистецький аспект».

 

18.00-18.15 – Ірина Хохрякова, магістр, Кременець – «Юліуш Словацький як Geniuslociкременецького тексту»

 

 

СЕКЦІЯ Б

 

ІСТОРИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ

               (Гуманітарно-педагогічна академія ім. Тараса Шевченка)

 

9.00-9.30 – Гжегож Новік, проф., віце-директор музею Юзефа Пілсудського в Сулеювку – «Культурно-освітня діяльність в армії УНР в 1920 р.»

 

9.30-10.00 – Ярослав Матвіїшин, кандидат фізико-математичних наук, Київ – «Зенон Кузеля, приятель Богдана Лепкого, у світлі кореспонденції з Австрії та Польщі».

10.00-10.30 – Радослав Стружик– ««За нашу і вашу свободу». Про діяльність 2-го полку волинської їзди у Січневому повстанні 1863 р.».

10.30-11.00 – Володимир Рожко, кандидат церковно-історичних наук, історик-архівіст, дійсний член ІДВ у Вінніпезі (Канада) і його представник в Україні, почесний професор СЄНУ ім. Лесі Українки – «Заснування і рання історія Почаївського монастиря в документальних та історичних джерелах».

 

11.00-11.30 – перерва на каву

 

11.30-12.00 – Збігнєв Пальський, канд. н., Інститут політичних досліджень Польської академії наук, Варшава – «Антирадянське українське повстання 1945-1946 рр.»

12.00-12.30 – Лариса Донченко, канд. н., доцент Криворізького педінституту – «Суб’єктивність як сутнісна риса «Енциклопедії душі» – мемуарного тексту Чеслава Мілоша «Абетка»»

 

12.30 -13.00  Мартина Русіняк-Карват, канд.н., Інститут політичних досліджень Польської академії наук, Варшава – ««Єврейський Кременець» в період другої Речі Посполитої (на підставі єврейської преси)»

 

13.00-13.15 – Теодозія Зарівна, член НСПУ, поет, прозаїк, Київ –"Мова війни у творах Василя Слапчука "Книга забуття", Бориса Гуменюка "Вірші з війни" та Щепана Твардоха «Морфіна».

 

13.15-13.30 – Григорій Штонь, професор, доктор наук, Київський Національний університет ім. І. Тараса Шевченка – презентація збірки романів «Всього лиш люди»

 

13.30-14.00 – Кшиштоф Яблонка, Музей Юзефа Пілсудського в Сулеювку – «Про прометеїзм Юзефа Пілсудського»

 

 

14.00-15.00 – обід

 

17.30-19.30 – екскурсія до Вишнівця (для бажаючих)

 

19.30-20.30 – вечеря

 

20.30-22.00 – Мистецька частина (музей Ю. Словацького)

Концерти і авторські вечори письменників.

 

-         Войцєх Кудиба, поет – «Наприкінці світу» – літературні читання

 

                    

 

(Акордеонний концерт)

     Боніфацій Дуда, музична академія в Любліні              

 

(Концерт української народної та сучасної музики)

   Інструментальний чоловічий квартет, м. Кременець

 

-         Ромуальд Мєчковський , літератор,голова Спілки польських письменників Литви – «Вірші з-над Вілії»

-         Ігор Павлюк, член НСПУ, поет, Львів

-         Тадеуш Івінський, канд. н.,Товариство «Сад мистецтв і наук» – «Вілла «Аїда» в Лісовій Підкові, її колишні і сучасні мистецькі традиції»

-         Наталя Єржиківська, поет, канд. наук Інституту літератури ім. Т. Шевченка НАН

-         Станіслав Лєдуховський, Товариство «Сад мистецтв і наук», Лісова Підкова – «Поетичний щоденник»

 

V ФОТОГРАФІЧНИЙ ПЛЕНЕР

                   «Краса Кременця і Кременецької землі»

 

 

6 вересня (неділя)

 

8.00-9.00 – сніданок

 

9.00-10.00 – богослужіння у костелі

                  

10.00 МІЖНАРОДНИЙ ТУРНІР ІМ. ЮЛІУША СЛОВАЦЬКОГО

                 Чемпіонат зі стрибків на лижах із трампліну

                                     серед юнаків та дівчат.

 

                         У змаганнях беруть участь юні спортсмени:

                               Білорусі, Румунії, Польщі, Угорщини.

 

НАУКОВА КОНФЕРЕНЦІЯ МУЗЕЙНИКІВ:

 

«ДІАЛОГ ПРО ПОЛЬСЬКУ ТА УКРАЇНСЬКУ

КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВО»

 

                                   (Музей Юліуша Словацького)

 

10.00-10.20 – Марта Трояновська, канд. наук, Вища державна Східноєвропейська школа у Перемишлі – «З Ватикану до монастиря православних монашок у Кременці. Студії іконографічні, присвячені образу Кременецької матері Божої»

 

10.20-10.40 – Мар’яна Зубеляк, старший науковий співробітник Музично-меморіального музею С. Крушельницької у Львові – "Виступи Олександри Любич-Парахоняк у Поморській опері".

10.40-11.00 – Андрій Кузьменко,канд. історичних наук, провідний науковий співробітник науково-дослідного відділу «Музей історії Української Православної Церкви» Національного історико-етнографічного заповідника «Переяслав» «Проблеми вироблення універсальної методології музеєзнавства як наукової дисципліни».

11.00-11.10 – Ірина Зінків, доктор мистецтвознавства, проф. кафедри теорії музики Львівської національної музичної академії ім. М. В. Лисенка – «Українсько-польські музичні зв'язки доби Середньовіччя: до постановки питання».

11.10-11.20 – Надія Супрун-Яремко, доктор наук, професор Львівської національної музичної академії ім. М. В. Лисенка – «Діяльність Якова Мишковського в Україні».

11.20-11.40 Уршуля Ольбромська, канд. наук, Національний музей Перемишлянської землі у Перемишлі – «Культ чудотворного образу Ісуса Мілятинського і Вмираючого Ісуса і Матері Божої Стражденної з Бжоздовєц – приклад духовності католиків на території львівської землі у ХVІІІ-ХХ ст.»

 

11.40-12.00 – Олег Василишин, канд. філологічних наук, проф. кафедри української мови та літератури Кременецької обласної гуманітарно-педагогічної академії ім. Т. Шевченка – «Полікультурний Кременець у дискурсі Максима Рильського».

12.00-12.20 – Сергій Грабовий, завідувач відділом науково-охоронних робіт пам’яток історії та монументального мистецтва Тернопільської обласної інспекції охорони пам’яток історії та культури – «До питання про польські пам’ятки ХVІІІ ст. на Тернопільщині».

12.20-12.30 - Людмила Строцень, заступник директора Тернопільської обласної інспекції охорони пам’яток історії та культури – «Пам’ятники Тарасу Шевченку на Тернопільщині».

12.30-12.40 – Ірина Ухман, старший науковий співробітник обласного коммунального музею Б. Лепкого в м. Бережани – «Специфіка діяльності обласного комунального музею Богдана Лепкого в м. Бережани в контексті розвитку сучасного літературного музейництва».

 

12.40-12.50 – Агнєшка Стружик – «Нарис сакральної творчості Теодора Таловського на території Східної Галичини».

 

12.50-13.00 Остап Черемшинський, директор етнографічно-меморіального музею В. Гнатюка у с. Велеснів – «Львівський художник-графік» (до 85-річчя від дня народження ІванаКрислача)

 

 

13.00-13.10 Романа Черемшинська, старший науковий співробітник музею В. Гнатюка у Велесневі – «Натхненна творчістю Кобзаря (90-річчя від дня народження Софії Караффи-Корбут

 

13.10-13.20 – Олександр Караневич, Бережанський краєзнавчий музей –  

"Іван Франко у філателії"

 

13.20-13.30 – Людмила Охоцька, науковий працівник музею Ю. Словацького – «Традиції писанкарства нашого краю у міжвоєнний період»

 

13.30-13.40 – Наталя Перескокова, науковий працівник музею Ю. Словацького – «Максим Рильський у Кременці Юліуша Словацького. Причини приїзду».

 

 

14.00-15.00 – обід

 

15.10-15.20 – Зінаїда Пахолок, доктор філ. наук, Східноєвропейський національний університет ім. Л. Українки – «Довгий шлях повернення Миколая Крушевського».


15.20-15.30 Малгожата Завадська, канд. наук, музей ім. А. і Я. Івашкевичіву Ставіску – «Українські фотографії у фондах музею ім. А. і Я. Івашкевичів у Ставіску»

 

15.30-15.40 – Ірина Хома, старший науковий співробітник Бережанського краєзнавчого музею – "Бережанська утраквістична гімназія у спогадах учнів"

 

 

15.40-15.50 Наталія Бойко, зберігач фондів Бережанського краєзнавчого музею – "Учні та професори гімназії на Бережанському кладовищі "

 

 

15.50-16.00 Надія Дирда, провідний зберігач фондів обласного комунального музею Богдана Лепкого в м. Бережани – "Богдан Лепкий та Іван Франко: дружні та творчі взаємини".

 

16.00-16.10 – Наталія Стрілець, старший науковий співробітник обласного комунального музею Б. Лепкого в м. Бережани – «Богдан Лепкий та Владислав Оркан: творча співпраця у популяризації української літератури в Польщі»

 

16.10-16.20 – Надія Голод, директор Бережанського краєзнавчого музею – " Ще раз про роль особистості: Бережанський період Станіслава Відацького у практичнихдосягненнях, ідеях, не реалізованих проектах»

 

16.20-16.40 – Кристина Орловіч, Туля Шульц, Товариство «Креси» в Парижі – «Діяльність Товариства «Креси» у Франції в 2000-2015рр.»

 

16.40-16.50 – Микола Проців, старший науковий співробітник Бережанського краєзнавчого музею  «Бережанці вшановують Михайла Вербицького».

 

 

16.50-17.00 – Майя Гарбузюк, канд. н., доцент кафедри театрознавства та акторської майстерності Львівського національного у-ту ім. І. Франка – "Професор Ростислав Пилипчук (1936 - 2014) – дослідник та популяризатор українсько-польських літературних, театральних, культурних зв’язків"

 

 

17.00-17.10 Марія Трегуб,  науковий співробітник відділу рукописів Львівської національної наукової бібліотеки України ім. В. Стефаника  "Про українсько-польські зв'язки у дослідженнях Івана Миколайовича Лозинського".

 

17.10-17.20Олена Гаськевич, науковий працівник музею Ю. Словацького – «До питання особливостей популяризації української народної культури в міжвоєнний період. Роль Кременецькоголіцею в популяризації волинської регіональної культури».

 

17.20-17.30 – Аліна Шульган, старший науковий працівник музею Ю. Словацького – «Життя Кременецького ліцею першої половини XX століття у віршованих спогадах випускника ліцею Казімєжа Кащука»

 

 

17.30-17.40 Олександр Дубровський, зав. каф. Кременецького обласного гуманітарно-педагогічного коледжу «Силует Івана Потія (до 60-річчя від дня народження)»

 

19.00-20.00 – вечеря

 

20.00-22.00 – мистецька частина

 

                                           (Музей Юліуша Словацького)

 

(Концерти та авторські вечори письменників)

 

-         Маріуш Ольбромський, літератор, член Спілки польських письменників у Варшаві. Презентація книги «Два крила надії». Вступ Вальдемара Міхальського «Декілька слів про творчість «Пам’яті поета»», музичний супровід – Марія Вільчек-Бака.

 

-         Беата Конопка, польське радіо – «Колишній Кременець – про родинний щоденник»

 

                                   (Концертні виступи)

 

Василь Жданкін, кобзар, володар Гран-прі першого фестивалю «Червона рута» (м. Кременець)

Жіночий ансамбль «Любисток» (м. Кременець)

 

-         Кшиштоф Колтун, поет, член Спілки польських письменників у Кракові – презентація віршів «Волинською нотою співає моя муза»

 

-         Казімєж Бурнат, поет, член Спілки польських письменників у Вроцлаві – презентація віршів «Вірші з-над Одри»

 

 

V Фотографічний пленер, «Краса Кременця і Кременецької землі»

(продовження)

 

7 вересня 2015 (понеділок)

 

8.00-9.00 – сніданок

9.00-11.00 – екскурсія до Почаєва (для бажаючих)

 

11.00-13.00 – урочисте богослужіння в парафіяльному костелі

- відкриття пам’ятної таблиці присвяченої Янові Павлові ІІ в костелі

- художня декламація вірша Ю. Словацького «Pośród niesnasków Pan  

Bóg uderza...» у виконанні З. Хшановського

- вернісаж виставки з будинку-музею Яна Павла ІІ в Вадовіцах: «Ян Павло ІІ – Людина і Культура». Вступне слово – канд. н., віце-директор будинку-музею Яна Павла ІІ в Вадовіцах, ксьондз Яцек Пєтрушка.

 

13.00-15.00   – НАУКОВА КОНФЕРЕНЦІЯ:

 

«Ян Павло ІІ – Людина і митець» , ч. І (музей Юліуша Словацького)

 

13.00-13.30– Мирослава Олдаковська-Куфльова, професор, Люблінський католицький університет ім. Яна Павла ІІ – «Заглиблення в джерело краси, або погляди Кароля Войтили на мистецтво»

 

13.30-14.00 – Наталія Ганусевич, науковий співробітник національного заповідника «Замки Тернопілля» «Роль Андрея Шептицького в релігійному зростанні і становленні молодого духовенства на Збаражчині».

 

14.00-15.00 – обід

15.00-15.30 – Владислав Кудиба, професор, університет ім. кардинала Стефана Вишинського–«Ян Павло ІІ у найновішій польській поезії»

 

14.30-15.00 – Тамара Сеніна, директор літературно-меморіального музею Ю. Словацького в Кременці – «Особливості інтерпретації поезій Кароля Войтили в перекладах Станіслава Шевченка»

 

15.00-15.30 – Марта Бурдхард, канд. наук, Архів та осередок вивчення понтифікату Яна Павла ІІ в Римі – «Італійська рецепція літературної творчості Кароля Войтили (Яна Павла ІІ)»

 

15.30-16.00 – Станіслав Дзєдзіц, канд. н., директор відділу культури і національної спадщини при мерії Кракова – «Юнацька лірика Кароля Войтили»

 

16.00-16.30 – Міхал Сокульський, у-т ім. М. Коперника в Торуні – «Звязок костелу і народу в баченні Яна Павла ІІ»

 

16.30 – 17.30 – прощальний вечір

 

17.30 – відїзд польської делегації до Львова

 

8 ВЕРЕСНЯ(вівторок)

 

8.00-9.00 – сніданок

 

10.00-12.30

НАУКОВА КОНФЕРЕНЦІЯ

ЯН ПАВЛО ІІ - ЛЮДИНА І МИТЕЦЬ (ч. ІІ)

(Палац Львівських архієпископів, бібліотека)

 

Збігнєв Хшановський, директор Польського народного театру у Львові, презентація юнацьких віршів Кароля Войтили.

 

10.00-10.30 –Станіслав Дзєдзіц, директор Відділу культури і національної спадщини, Краків, КарольВойтила - Божий романтик.

 

10.30-11.00 – др. Ян Мусял, Вища державна східноєвропейська школа у Перемишлі, Віслючок Войтили і Голубєва. Літературні біблійні мотиви.

  

11.00-11.30 – Бартломей Лучак, Університет М. Коперника, Торунь, Поетична творчість Войтили у вибраних музичних адаптаціях.

 

11.30-12.00 – др. Яцек Пєтрушка, директор будинку-музею Яна Павла ІІ, Музей Яна Павла ІІ у Вадовіцах – вчора і сьогодні (лекція з презентацією)

 

12.00-12.30 – Ришард Завадовський, директор Столичного центру документації понтифікату Яна Павла ІІ, Форми вшанування понтифікату Святого Яна Павла ІІ в масштабі всієї країни у контексті загальнопольської акції формування архіву пам'яток Папи «Папка сердечної пам'яті»

 

12.30-13.00 – Беата Жулкєвська, Товариство польської культури «Юліуш Словацький» в Афінах, Греція, Про поезію словянського арфіста, який став послідовником св. Петра

 

13.00 - 13.30 – підсумки дискусії

 

13.30-14.30 – обідня перерва – обід у ресторані «Львівська прем’єра»

 

14.30-18.00 – екскурсія по старому Львові, покладання вінків на Личаківському цвинтарі

 

18.00-20.00 – урочисте Богослужіння у Львівській катедрі, презентація мистецьких творів на папську і релігійну тематику письменників – учасників «Діалогу двох культур»

20.00-21.30 – переїзд до Духовної семінарії в Брюховичах, вечеря.

 

V фотопленер «Слідами Яна Павла ІІ»

(Продовження)

 

9 вересня (середа)

8.00-9.00 – сніданок

9.00-12.00 – виїзд до Львова, переїзд до Жовкви, відвідування міста, святинь.

12.00-15.00 – переїзд до Яворова, покладання квітів під пам’ятними таблицями Короля Яна ІІІ Собеського, зустріч з мешканцями міста, відвідування святинь, пам'яток.

15.00-16.00 – обід у Яворові

16.00-17.00 – виїзд і перетин кордону в Корчові

17.00 – переїзд до Любліна і Варшави

 

V фотопленер «Колись тут була Польща…»

(Продовження)

 

            

           ЧАСТИНА ІІ «ДІАЛОГУ ДВОХ КУЛЬТУР» 19. ІХ 2015

                 СТАВІСКО, МУЗЕЙ ІМ. А. І Я. ІВАШКЕВИЧІВ

 

19. ІХ (субота) 2015

16.00-16.30 – виступи господарів свята і запрошених гостей

16.30-17.00 – презентація творів Ю. Словацького у виконанні лауреатів конкурсу читців ім. Я. Івашкевича

17.00-17.30 – презентація «Діалогу двох культур» – ред. Марія Копицінська-Лехунь

17.30-18.00 – др. габ. Ева Гоффман-Пьотровська, проф. Анджей Фабіянський, Варшавський університет, Таємниці містики Юліуша Словацького.

18.00-18.30 – Ганна Шанявська – вступне слово. Післяпленерна фотовиставка «Краса Кременця» і вернісаж виставки «Великі кременецькі митці фотографії – Шейбал, Гроновський, Германович»,

18.30-19.00 – концерт польських та українських артистів

19.30-20.00 – фільм про місто Юліуша Словацького

20.00-21.00 – урочисте закриття «Діалогу двох культур» з участю запрошених гостей