UkrainianPolishRussian

Фондова колекція музею Юліуша Словацького

повернутися до змісту

Оксана ЗУБ,

головний зберігач фондів

 

 Літературно-меморіальний музей Юліуша Словацького утворений порівняно недавно – 26 липня 2002 року. Відкритий на міжнародному рівні з діючою експозицією ще пізніше – 20 вересня 2004 року.

Тож цілком зрозуміло, що фондова колекція музею ще небагаточисельна (станом на 01.01 2012 вона налічувала 3350 одиниць). Тим більше, що майже всі оригінальні речі Юліуша Словацького, які збереглися до сьогоднішніх днів, зосереджені в різних установах Республіки Польща: Фундаціях, музеях, архівах, бібліотеках...

Ми ж, здебільшого, нагромаджуємо музейний фонд поодинокими рідкісними матеріалами, що стосуються життя великого Поета, популяризації його творчості в наш час, яка єднає народи.

Нині у постійно діючій музейній експозиції, що відображає життя і творчість Юліуша Словацького, знаходиться 169 предметів, переданих Міністерством культури і Національної Спадщини Республіки Польща, Спілкою польських письменників, а також – 11 оригінальних речей епохи романтизму, що раніше зберігалися у Кременецькому краєзнавчому музеї. 

Експонати, нагромаджені у фондосховищі, класифіковані у вісім фондових груп: книги (куди входять й інші предмети на паперових носіях – каталоги, буклети, журнали, газети, статті), фотографії, документи, особисті речі, геральдика, мистецтво, плакати-листівки, фоно-кіно-відео-предмети (аудіо- та відеокасети, комп’ютерні диски, дискети).

Усе це лише перший десяток нашої роботи по нагромадженню фондів. Проте, ми раді, що саме нам, першим, судилося вдихнути в цей храм свою душу, вкласти добрі наміри, зробити все, щоб попри популяризацію постаті Юліуша Словацького розквітли найкращі взаємини між нашими народами. Музей став для нас спільним домом, від якого у світ пролягла довга дорога… Віримо, що цей шлях, як і майбутнє музею буде добрим і світлим.