UkrainianPolishRussian

.

Друк PDF

14 листопада 2019 року в обласному літературно-меморіальному музеї Юліуша Словацького в м. Кременці відбулась надзвичайно цікава подія – майстер-клас «Золоті руки».

 

 

Так як і понад 200 років тому, салон пані Саломеї притягує до себе талановитих, творчих та обдарованих людей і у наші дні. Майстер-клас проводила Лілія Павлівна Фурсик – майстер художнього моделювання, керівник гуртка «Моделювання іграшок-сувенірів» у Кременецькому районному центрі дитячої творчості.

Слід зазначити, що Лілія – це людина, якій вдалося власне хобі зробити своєю професією. Із раннього дитинства вона захоплюється шиттям, створенням авторських виробів. Різноманіття того, що вона вміє робити своїми руками – величезне : іграшки, сувеніри, подушки, ляльки-мотанки та багато-багато іншого. У районному центрі дитячої творчості майстриня керує гуртком, передає свої вміння та знання діткам, яких щоразу стає більше.

Тому вона радо підтримала ідею проведення майстер-класу у стінах музею. Оскільки незабаром розпочнуться новорічні свята, то майстриня навчала, як створювати казкових гномиків. Зацікавленими відвідувачами даного заходу були учні Кременецького ліцею імені Уласа Самчука та студенти Кременецького медичного коледжу імені Арсена Річинського, які з захопленням робили сувеніри : зшивали деталі, додавали щось на свій смак. Цікаво, що навіть хлопці не були осторонь, здавалося, що вони з величезною зосередженістю створювали святкову іграшку, отримуючи від цього задоволення. Майстер-клас тривав близько однієї години та викликав жваву дискусію серед студентів та чимало запитань, на які відповідала пані Лілія.

З гарним настроєм, чистою душею та добром в серці члени даного заходу пошили свої вироби. Виготовлені гномики діти залишили собі, як символ щастя, добробуту та сімейного благополуччя у Новому році. Ці іграшки також можуть служити оберегами домашнього затишку та спокою.

Сподіваємося, що такі заходи стануть доброю традицією у нашому музеї, бо саме під час таких теплих вечорів створюється ідеальна атмосфера для спілкування, відпочинку та отримання нових знань.

Науковий співробітник музею

           Олена Верещак