UkrainianPolishRussianEnglish

Офіційні візити. Гості Музею

повернутися до змісту 

 

 

ПРЕДСТАВНИКИ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ ТА ДЕПУТАТИ СЕЙМУ РЕСПУБЛІКИ ПОЛЬЩА У МУЗЕЇ ЮЛІУША СЛОВАЦЬКОГО

 

Тамара СЕНІНА,

 

директор музею

 

 

 

DSC0035110 червня 2017 року музей Юліуша Словацького відвідали учасники виїзного засідання Комітету Верховної Ради України з питань сім'ї, молодіжної політики, спорту та туризму з участю депутатів Комісії фізичної культури, спорту та туризму Сейму Республіки Польща. Музей став одним із важливих об'єктів огляду офіційної делегації, оскільки темою засідання було «Використання та захист об'єктів культурної спадщини України та Польщі з туристичною метою». 

 

Після завершення екскурсії по залах у супроводі наукового працівника Олени Гаськевич музейна Книга відгуків поповнилась новими враженнями. 

 

«Виражаємо вдячність пані директору і всім працівникам музею за розвиток культури і шанобливе та дбайливе ставлення до пам 'яті родини Юліуша Словацького, сина землі Кременецької, і великого Поета. Посли Сейму УII скликання». 

 

«Комітет Верховної Ради України з питань сім 'ї, молодіжної політики, спорту і туризму щиро бажає колективу Юліуша Словацького подальших успіхів на ниві польської та української поезії Юліуша Словацького, яка єднає український та польський народи, єднає світ та надихає на майбутній розквіт Вашого краю. З повагою Віра Скалозуб - зав секретаріатом і Народні депутати України»

 

DSC00352 DSC00354 DSC00355
 DSC00357 DSC00358  DSC00360 
 DSC00362  DSC00363 DSC00367 
 DSC00369 DSC00370  DSC00372 


 

oformlennj 

 ГОСТЯ ІЗ ЧИКАГО

 

 Аліна ШУЛЬГАН, 

 

Кременець належить до тих міст, які діють особливим магнетизмом. Побачивши його раз, хочеться повертатися сюди знову і знову. 

 

DSC07384

 

Багата історія, добрі традиції, чудові краєвиди створюють незвичну атмосферу міста, котру постійно хочеться відчувати не лише кременчанам, а й  зовсім стороннім людям, яким хоч раз, довелося тут  побувати. 

 

На початку лютого музей відвідала Летисія Ридлєвська із Чикаго. В минулому – економіст-аналітик, якій довелося працювати не тільки у США, але і в інших країнах світу. Вона поєднала в собі чимало зацікавлень, одне з яких – бажання писати. Саме це і привело її в черговий раз у Кременець.

 

Родина пані Летисії мігрувала з Польщі до Америки під кінець XIX століття, де вона народилася і провела своє життя. Підростаючи, все більше цікавилася мовою, культурою і традиціями Польщі і в певний період життя, відчула потребу поїхати і побачити, як виглядає земля, де народилися її предки. Хотіла почути рідну мову. Мріяла також доторкнутися до історії, яка знаходилася уже поза межами Польщі. Успішно реалізувала заплановане. Поїхала спочатку в Литву, а потій побувала в Україні. Першим містом, яке побачила тут, був Львів, наступним Кременець, про винятковість  якого чула багато. Знала також, що тут народився польський романтик Юліуш Словацький. Хотіла відвідати музей Поета. Краса міста її зачарувала і ось уже вкотре вона повертається сюди, що поринути в його надзвичайну атмосферу, черговий раз прийти до нашого музею, зустрітися і поспілкуватися з людьми, котрі є живими свідками історії міста. 

 

Під час першого перебування у 2010 році, Летисія Ридлєвська відвідала пані Ірену Сандецьку, найстаршу польку нашого міста. Враження про цю зустріч було незабутнім. Коли повернулася через рік, пані Ірена уже померла. Чергової зустрічі не відбулося. Та в серці залишилися найтепліші почуття і приємні спогади про цю особливу жінку і вона вирішила написати про неї художню розповідь. З часом ця ідея переросла у щось більше – написати книгу, доповнивши її інформацією про суспільне і культурне життя Кременця .   

 

Зустріч у музеї була цікавою. Ми мали приємну нагоду  допомогти пані  Летисії у накопиченні матеріалів до книги. Проте, це не остання зустріч із нею. Адже пані Летисія має намір знову відвідати нас навесні…

 

 

 

 

oformlennj 


 

 У МУЗЕЇ ЮЛІУША СЛОВАЦЬКОГО 

Тамара СЕНІНА,

директор музею Юліуша Словацького

у музеї

 

 

 

      5 лютого обласний літературно-меморіальний музей Юліуша Словацького відвідала представник Міністерства культури України – заступник начальника управління стратегічного планування культурного розвитку та регіональної політики у сфері культури – начальник відділу аналізу та прогнозування соціокультурного розвитку регіонів Оксана Володимирівна Іонова. Її супроводжував начальник управління культури Тернопільської облдержадміністрації Григорій Платонович Шергей, який знайомив гостю з пам’ятками культури та архітектури Почаєва і Кременця.

 

           Візит Оксани Володимирівни в музей перетворився на цікавий діалог. Це було і прослуховування екскурсії, і знайомство з життєвим і творчим шляхом Поета, що професійно доносила до гості науковий працівник Людмила Охоцька, і запитання та відповіді про наукову й освітню діяльність закладу. На завершення Оксана Володимирівна залишила у «Книзі відгуків» враження: «Висловлюю щиру подяку працівникам музею за теплу зустріч і за бажання зберегти задля прийдешнього покоління зв’язок між Україною та Польщею! Наснаги вам та успіхів! Хай вам щастить. З повагою О. І. Іонова. Міністерство культури України». 

oformlennj


 

 ЗУСТРІЧ ІЗ ВОЛОДИМИРОМ БІЛІНСЬКИМ

 

DSC0033014 травня 2016 р. у музеї Юліуша Словацького відбулася зустріч із Володимиром Білінським - українським письменником, дослідником історії та відомими в області: журналісткою газети «Вільне життя» Галиною Садовською і фотокореспондентом Василем Бурмою, які його супроводжували.

Володимир Білінський - автор бестселерів «Країна Моксель, або Московія» та «Москва Ординська». Тож і відбулося обговорення цих книг. Після зустрічі письменник оглянув Кременець, ознайомився з історією міста та його пам'ятками архітектури. 

DSC00322 DSC00338

  

100

 


 

ВІЗИТ В РАМКАХ 

ПОЛЬСЬКО-УКРАЇНСЬКОГО

СПІВРОБІТНИЦТВА

 

Тамара СЕНІНА,

директор музею

 

    1  22 липня 2012 року обласний літературно-меморіальний музей Юліуша Словацького в Кременці відвідала група високоповажних представників Республіки Польща. Це був робочий візит з участю п. Малгожати Оміляновської – заступника Міністра Міністерства культури та національної спадщини РП, п. Яцека Мілєра – директора Департаменту культурної спадщини Міністерства культури та національної спадщини РП, п. Зузанни Пшипковської – асистента пані Міністра, Марціна Зєнєвіча – консула з питань двосторонньої співпраці Генерального Консульства РП у Львові.

 

    В процесі діалогу із директором музею Тамарою Сеніною велася конкретна розмова про діяльність закладу, напрямки його роботи, структуру, категорію відвідувачів, зв’язки з громадськістю, процес і результати взаємовпливу української та польської культур. Тоді ж науковцем музею Оксаною Зуб була проведена екскурсія по залах музею. Представники делегації ознайомилися з ремонтом внутрішніх приміщень, здійсненим заздалегідь за рахунок фінансування Міністерства культури та національної спадщини РП. Підсумовуючи побачене і почуте, віце-Міністр висловила вдячність за роботу і дбайливе ставлення до приміщення – родинного будинку Словацьких, пам’ятки архітектури кінця ХVІІІ століття. Того дня у музеї відбулася офіційна зустріч із мером Кременця Олексієм Ковальчуком та заступником голови Кременецької районної ради Валерієм Левченком. Гостей цікавила їхня позиція щодо взаємопраці і залучення до спільних проектів щодо розвитку туризму та ін. Пані Малгожата Оміляновська подякувала за уже набуті досягнення в цьому напрямку і побажала плідних звершень на майбутнє.

 

2 DSC08980

 

    Візит у Кременець завершився зустріччю із ксьондзом Владиславом римо-католицького костьолу св. Станіслава. Були оглянуті об’єкти, де проводились реставраційні або ж будівельні роботи за фінансового сприяння Міністерства культури та національної спадщини РП: костьол, цвинтар, надгробок пані Ірені Сандецькій, яка протягом всього свого життя служила розвитку польської культури в Кременці. З цією ж метою представники Міністерства культури РП здійснили візити і в інші міста Західної України. Саме так почало втілюватися в реальність проголошення міністром закордонних справ Польщі Р.Сікорським нових пріоритетів зовнішньої політики Польщі на найближчі п'ять років, що працює на розширення сфери партнерства в рамках польсько-українського співробітництва на рівні державної влади, між органами самоврядування, між польським та українським народами.  

 

100

 


  ІЗ ДРУЖНІМ ВІЗИТОМ

7 червня 2012 року обласний літературно-меморіальний музей Юліуша Словацького в м. Кременці відвідала Пані Дорота Янішевська-Якубяк – заступник Директора Департаменту Культурної Спадщини  Міністерства Культури Республіки Польщі. До складу представницької групи,

DSC08180

 яку вона очолила, ввійшли Прес-секретар Національного Центру культури - Міхал Лящковскі та голова Правління "КардіоМедіка" - Павел Вільскі.

Це  був дружній візит, під час якого відбулося обговорення деяких питань про підготовку музею по відзначенню його першого десятиріччя - із директором музею Тамарою Сеніною. Торкалися також питань діяльності закладу та проведення майбутнього "Діалогу двох культур - 2012".  (На фото: Тамара Сеніна, Дорота Янішевська-Якубяк, Міхал Лящковскі, Павєл Вільскі)


100


 

ПРЕДСТАВНИКИ ЄВРОПАРЛАМЕНТУ

ВІД ПОЛЬЩІ У МУЗЕЇ ЮЛІУША СЛОВАЦЬКОГО

 Тамара СЕНІНА 

 Днями у літературно-меморіальний музей Юліуша Словацького завітала група представників офіційної польської делегації, в складі семи чоловік, котра перебуває в ці дні в Україні у зв'язку з підготовкою до Євро - 2012. Очолив її Ян Козловські - депутат Європарламенту від Польщі, член комітету з бюджетних питань, відповідальний за гуманітарні зв'язки з Україною. Серед інших був і всесвітньовідомий доктор медицини Чеслав Стоба, автор «Атласу дитячої хірургії», якою користується весь світ. Гості цікавилися діяльністю музею та його планами на майбутнє. Слова захоплення експозицією та екскурсією по залах, проведену науковцем Оленою Гаськевич, пан Ян Козловський та інші залишили у Книзі вражень музею. До відвідин музею відбулася офіційна зустріч у Кременецькій районній раді із головою Андрієм Гуславським. Під час дружньої розмови обговорили ряд важливих проблем, що потребують координації та спільних дій співпраці у перспективі розвитку туризму в краї, спорту, галузі культури та інших питань.

Цього ж дня гості побували на Замковій горі, де мали можливість із висоти пташиного польоту пережити приємні хвилини знайомства з Кременцем.

 100


СПІЛЬНИМИ ЗУСИЛЛЯМИ

МУЗЕЮ ЮЛІУША СЛОВАЦЬКОГО БУДЕ ВІДРЕМОНТОВАНО

Тамара СЕНІНА 

polska26 березня 2012 року у музеї Юліуша Словацького відбулася ділова зустріч дирекції музею із представниками Міністерства культури і Національної Спадщини Республіки Польщі. В центрі уваги було обговорення питання про відзначення першого десятиріччя та проведення ремонту приміщення напередодні. Того ж дня делегація в складі:  начальника відділу в справах польської культурної спадщини за кордоном Департаменту Культурної спадщини Міністерства Культури і Національної Спадщини Республіка Польща Марека Малюхніка, консультанта Йоланти Поль, реставратора Казимира Патеука, а також директора літературно-мистецького музею Юліуша Словацького Тамари Сеніної мала можливість нанести візит у Тернопільську обласну раду. Зустріч відбулася на запрошення голови Тернопільськоїpolska-ternopil обласної ради Олексія Кайди. Під час перемовин йшлося про можливості та обсяги ремонтних робіт у музеї. Гості з Польщі повідомили, що готові фінансово допомогти в цій справі.Олексій Кайда зазначив, що ознакою добросусідських відносин є прагнення оновлення музею спільними зусиллями і українців, і поляків. "Юліуш Словацький – великий син двох народів. Не секрет, що зараз є складною ситуація із фінансуванням закладів культури. Однак, я переконаний, обласна рада сприятиме тому, щоб музей Юліуша Словацького був відремонтований та оновлений", – наголосив Олексій Кайда. Польська делегація подякувала голові обласної ради за запрошення та розуміння важливості ремонту музею, який є одним із найпривабливіших туристичних пам'яток Тернопілля.

 100


 

 ЯН СКЛОДОВСЬКИЙ.

НА ЛИЖАХ ІЗ ФОТООБ’ЄКТИВОМ

  Тамара СЕНІНА      

 DSC073522Першим гостем літературно-меморіального музею Юліуша Словацького  2012 року,  в січні,  став Ян Тадеуш Склодовський із Варшави – кандидат гуманітарних наук, мистецтвознавець, який віддавна займається вивченням історії польської іконографії, ілюструє книги, багато подорожує. Кременець пан Склодовський відвідує не вперше. Та на цей раз він приїхав із із лижами… Сфотографувати місто зимою…

 То ж усі дні перебування в Кременці були для нього не просто захоплюючими прогулянками по околицях міста і ландшафтах Кременецьких гір. у супроводі працівника музею Станіслава Люткевича. Це була насичена творча робота фотомайстра-професіонала, який, не дивлячись на більш, ніж двадцятиградусний мороз, ловив фотооб’єктивом живописні миті кременецької зими. Фіксував красу гірських снігових вершин, казкові пейзажі, древню архітектуру Кременця, відкриту панораму і глухі закутки міста, тишу лісів та парків, щоб потім знову видати свій черговий фотоальбом, котрий із часом промовлятиме історією… DSC073611

 На тему родинного міста Словацького у Яна Склодовського одне видання уже є: «Кременець – Атени Волинські». Це – досить професійна і талановито продумана та видана книга-альбом, що ілюструє портрети людей із промовистими обличчями, з яких, можна писати цікаві сюжети. Вона представляє також місто у всій його красі та в ; font-size: 12pt;280/spanfont-size: 10pt; font-family: руйнуванні окремих пам’яток; font-size: 12pt;280p style=hr /span style= архітектури … Кременець для пана Яна – особливо притягальне місце, однак, не єдиний об’єкт для фотографування. Він з таким же зацікавленням відвідує Галичину, Покуття, Поділля…

100

  

ВІЗИТ ГЕНЕРАЛЬНОГО КОНСУЛА

 

РЕСПУБЛІКИ ПОЛЬЩА У ЛЬВОВІ – ДО КРЕМЕНЦЯ

 

Тамара СЕНІНА, 

 

директор музею Юліуша Словацького

 

 

 

   консул 6 лютого обласний літературно-меморіальний музей Юліуша Словацького в Кременці відвідали: Генеральний консул Республіки Польща у Львові Ярослав Дрозд із заступником Войцехом Бєлінським. Оскільки цей візит у музей поета-романтика був першим для Генерального консула, Аліна Шульган (старший науковий працівник, кандидат філологічних наук) ознайомила гостей з його експозицією. На память про зустріч директором закладу були подаровані книги, видані музеєм за роки його діяльності. Розмова, що продовжилася після екскурсії, торкалася питань міжнародної діяльності, співпраці та взаємообміну досвідом роботи українських і польських музейників. консул 2Діалог охоче підтримали представники владних структур Тернопільської області та Кременецького району, які супроводжували представників польської делегації: Василь Павлович Кравець, Юрій Романович Фецович, Валерій Дмитрович Левченко. Своє перебування у родинній садибі Словацький Генеральний консул зафіксував словами у «Книзі відгуків»: «Зустріч із Юліущем Словацьким в такому прекрасному музеї, то хвилююче пережиття і суму, і радості, і пам’яті…»

 

   Цього ж дня представники польського дипломатичного корпусу відвідали костьол Святого Станіслава в Кременці, Святоуспенську Почаївську лавру. Під час перебування на Кременеччині Генеральний консул провів зустріч із заступником голови районної ради Валерієм Левченком, поклав квіти до пам’ятників Тарасу Шевченку і Юліушу Словацькому. 


times new romanTimes New Roman

span style=