UkrainianPolish

РІК, ЩО ЗАЛИШИВСЯ В МИНУЛОМУ…

Drukuj PDF

Оглядаючись на прожитий 2011 рік, аналізуємо реалізацію наших задумів у ньому. Безперечно, як і кожен із попередніх, він залишив по собі певний слід. Слід, який ми щоразу сприймаємо як своє утвердження. Якщо для звіту – то це сухі цифри і терміни. Якщо ж для розмови із співбесідником – то це цікаве і розмаїте життя нашого колективу.

Музей і надалі продовжував працювати в напрямках: екскурсійному, науково-дослідному, експозиційному, виставковому, видавничому, науково-освітньому, накопичення фондів. А це, в загальному, сприяло дальшій популяризації життя і творчості Юліуша Словацького, зміцненню дружніх відносин між музеями України і Польщі, взаємообміну досвідом між ними та представниками окремих наукових інституцій, вищих учбових закладів, навчально-освітніх установ обох країн.

«Діалог двох культур - 2011»

 Пам’ятні події минулого року це – традиційні міжнародні українсько-польські літературно-мистецькі зустрічі «Діалог двох культур», проведені літературно-меморіальним музеєм Юліуша Словацького спільно з Національним Музеєм Землі Перемишльської із міста Перемишль (РП). Це – участь у «Діалозі» Героїв України: класика української літератури Дмитра Павличка і легенди сучасного музейного світу, директора Львівської національної картинної галереї Бориса Возницького, представника секретаріату Президента Польщі пані Анетти Стжелецької, начальника відділу Міністерства культури і Національної Спадщини РП Марека Малюхніка, голови фундації «Допомога полякам на Сході» Анни Іваняк, відомих у Польщі члена спілки письменників РП, поета, заслуженого діяча Маріуша Ольбромського, кандидата наук,  мистецтвознавця Уршулі Ольбромської,  видатного польського художника Анджея Рисяка, відомих в Україні науковців: доктора філологічних наук Євгена Нахліка, кандидата історичних наук Василя Воляника та інших знаних в обох країнах письменників і літераторів, науковців і викладачів вищих учбових закладів України й Польщі.

* У костьолі св. Станіслава під час урочистого Богослужіння з нагоди 202-річниці з дня народження Юліуша Словацького 

 

* Вшанування пам'яті матері Поета - Саломеї Словацької біля її могили

* Квіти до пам'ятника Тарасу Шевченку

 

 

*Привітання  учасників "Діалогу двох культур - 2011"  у садибі Словацьких.

   4 вересня 2011 р.

 

 

* Вітання Бориса Возницького - Героя України, директора Львівської Національної галереї мистецтв з 85-річчям від дня народження

Як завжди, хвилюючими були в дні «Діалогу» конференції з участю науковців, літераторів, музейників, презентації авторських творів. Тоді ж побачили світ нові поетичні збірки членів спілок письменників України та  Польщі:  Надії Панчук із Ужгорода та Маріуша Ольбромського з Перемишля, публіцистичного збірника про польську письменницю Марію Данілєвіч-Зєлінську під авторством Вєслава Носовського та Малгожати Вдовчек із Варшави, буклета-путівника по місту «Кременець. Слідами Короля-Духа», виданого музеєм Юліуша Словацького, та інших видань українських і польських авторів. Незабутніми залишилися «Літературні кав’ярні», проведені з ліцеїстами Європейської родини шкіл ім. Ю. Словацького із м. Хожув (РП).

* Конференції, презентації, зустрічі...

 



Учасники "Діалогу двох культур - 2011" в день відкриття пам'ятного знаку на могилі Ірени Сандецької - найактивнішого діяча польської культури в Кременці у ХХ столітті. 5.09. 2011 р.

 

* "Літературна кав'ярня" з Європейською родиною шкіл ім. Ю. Словацького (м. Хожув)

Пам’ятними залишилися і дні нашої співпраці з представниками районної ради та адміністрації, районним відділом культури. Це – наша причетність до роботи над інвестиційним проектом «У магії Кременця – сила України» і, пізніше,  – безпосередня участь в організації проведення «круглого стола» на теми: «Місто «Короля-Духа» дає відповіді на виклики третього тисячоліття», «Перетворення міста Кременця у культурологічний Давос та міжнародної наукової конференції «Культура і наука – міст, що єднає два народи».

 

«Круглий стіл: «Місто «Короля-Духа»

Цікавими були: співпраця із волонтерською українською молодіжною асоціацією «Новий Акрополь, що уже кілька років збирає на вечори в музеї шанувальників української та світової поезій;  зустріч із Софією Буняк – членом спілок письменників Росії та України, нашою землячкою, яка проживає нині в Москві, колись репресована, відбувала ув’язнення в таборах  Гулагу. Як і в попередні роки, у салоні Саломеї, в перші дні січня знову відбувся літературно-музичний вечір, присвячений гостям Кременця – культорологам із Східної України. Для них був організований музичний вечір « З роялем і скрипкою – на світанку третього тисячоліття» з участю піаніста Івана Добриніна та скрипаля Олега Дацюка.

В День відкритих дверей у музеї перед учасниками обласного семінару – викладачами професійних ліцеїв виступала лауреат республіканських премій, співачка Рівненської філармонії Галина Попович. За пройдений рік у музеї відбулися чисельні літературно-музичні зустрічі, вечори з цікавими особистостями; конкурси, тематичні уроки для учнівської та студентської молоді Кременця, відкриті уроки-семінари для вчителів області; співпраця з представниками районної влади та громадськістю міста, видання, чергового номера літературно-мистецької газети музею «Година роздумів», художні виставки та інше…

Працівники музею уже вкотре причетні до організації міжнародного турніру зі стрибків з трампліну в Кременці, присвяченого пам’яті Юліуша Словацького. Саме тут, у садибі Словацьких, біля пам’ятника Поету, щороку відбувається вручення кубків та інших пам’ятних нагород лижникам-переможцям стрибків із трампліна України, Польщі, Білорусії.

Ще одну сторінку музейного календаря перегорнуто. Колектив з новими силами входить у завершення свого першого десятиріччя з часу свого утворення.