UkrainianPolish

ВІДКРИТТЯ ВИСТАВКИ МІКРОСКУЛЬПТУРИ АННИ КРУШЕЛЬНИЦЬКОЇ У МУЗЕЇ ЮЛІУША СЛОВАЦЬКОГО

Друк PDF

Олена ГАСЬКЕВИЧ

364123465 762518412337782_7973002624437895739_n«Кожна дитина – художник.

Труднощі в тому, щоб залишитися художником, вийшовши із дитячого віку».

Пабло Пікассо

Сьогодні, 08.08.2023 у музеї відбулося відкриття персональної виставки мікроскульптури Анни Крушельницької. Аня народилася 26 серпня 2011 року у м. Тернопіль. Вона – учениця Тернопільської загальноосвітньої школи 1-ІІІ ступенів № 26 ім. Д. Заплітного. Окрім того, навчається у 2 класі Тернопільської художньої школі ім. Михайла Бойчука. Викладач – Заслужений художник України Микола Антонович Дмітрух. Спектр її мистецьких зацікавлень вражає Аня – учасниця ансамблю гітаристів, дитячої хорової студії духовної пісні «Фантазія», планує займатись у танцювальній студії.

Нинішня виставка представляє майстерно виконані мініатюрні фігурки із повітряного пластиліну. У її вправних ручках кольорова маса перетворюється у казкових звірів, мультяшних персонажів, сюжети із казок.Мимоволі дивуєшся фантазії авторки та вправності, з якою вона виконує свої роботи, часом майже невидимі для неозброєного ока.

         Ані винятково поталанило із педагогом. Микола Антонович Дмітрух, який також прибув на відкриття першої персональної виставки своєї вихованки, сам – першокласний художник, цікава, багатогранна особистість, крім своїх, знаних широкому загалу художніх робіт, створює дружні шаржі, а також узяв на себе місію збереження напівзниклого діалекту невеликої етнічної групи українців Холмщини. Він створив словничок цього діалекту, а також пише оповідки давньою говіркою своїх предків. Відома його збірка оповідань «Опша і опшани», видана у книжковому варіанті та у аудіозаписі автора,доступному на YouTubе. Микола Антонович пишається своєю вихованкою, вірить у її талант і працює над його розкриттям.

Уся родина Ані підтримує її у творчості. Тато і мама сприяють розвитку природнього прагнення своєї дитини відкривати нове, пишається старшою сестричкою і молодша – Елизавета.

На відкриття виставки прийшли дотичні до творчості кременчани. Привітали юну авторку очільниці мистецьких гуртів – Заслужений майстер народної творчості, викладач КОГПА ім. Т. Шевченка Тетяна Балбус (жіночий художній гурт «Палітра») та Олена Локатир (гурт лялькарок «Леля»). Представила присутнім юну мисткиню директор музею Тамара Сеніна. У ході розмови Аня ділилася своїми задумами, привідкрила присутнім своє бачення світу, ми дізналися про її асоціативне мислення, коли імена та людей вона бачить у кольорах, із дитячою безпосередністю Аня захоплено розповідала про свій перший заробіток – 500 гривень, виграних на конкурсі художніх робіт.

Бажаємо, щоб талант Ані Крушельницької розвивався, виблискував новими гранями, щоб їй вдалося пронести дитячий стан душі через все життя.