UkrainianPolish

ХУДОЖНИЦЯ СВЯТКОВОГО НАСТРОЮ

Друк PDF

Катерина ТКАЧ, наукова співробітниця музею Юліуша Словацького

347281102 736292338293723_8566710126900848678_nОЛЕНА ПОЛІЩУК – ХУДОЖНИЦЯ СВЯТКОВОГО НАСТРОЮ

16 червня цього року в обласному літературно-меморіальному музеї Юліуша Словацького запрацювала виставка відомої в Україні художниці Олени Поліщук з Колосови, що на Кременеччині. День її відкриття подарував чимало радісних хвилин, а зокрема зустріч з ювіляркою, яка, завдячуючи своїм полотнам, прагне зберегти народні традиції, обряди, чистоту незайманої природи. Картини художниці наповнені сонячними нотами, радісними моментами спілкування з її душею. І щоразу, коли б вони не демонструвалися в Кременці, чи то поза ним, завжди сприймаються свіжо, по-новому. В наш час, коли російська агресія сіє жах і тривогу в душі кожного українця, картини Олени Поліщук, стали на мить своєрідним лікувальним бальзамом.

Народилася пані Олена в селі Шпиколоси, Кременецького району. Там закінчила сім класів школи, а потім продовжила освіту у Кременці. Задовольняла своє бурхливе та палаюче бажання малювати у художній студії під керівництвом педагога Людмили Дробот, паралельно з навчанням у Кременецькій середній школі №1. Після завершення навчання Олені потрібно було входити у доросле життя, ставати на шлях пошуку себе та своєї стежини. Через якийсь час стала працювати на Тернопільському фарфоровому заводі, де пройшла еволюцію від учениці до майстра-живописця, золотою фарбою розписувала коштовний фарфоровий посуд.

Згодом, у творчому запалі почала дописувати різноманітні статті до обласних газет «Ровесник» та «Вільне життя», пізніше написала власну статтю «Фарфоровий дзвін» у газеті «Молодь України», якою привернула увагу старших колег по перу до свого таланту. Вони порадили Олені здобути професійну освіту журналіста. За допомогою наполегливості та жвавого розуму, їй вдалося вступити на факультет журналістки у Львівський державний університет ім. Івана Франка. Після навчання працювала в районній газеті «Прапор Перемоги» у Радивилові. Протягом багатьох років свого життя продовжувала писати. ЇЇ статті часто можна побачити в районних та обласних газетах, таких як «Вільне життя», «Свобода» та «Діалог».

Письменницький талант Олени Іларіонівни проявляється і в поезії. В її добірці чимало віршів, котрі ось-ось вийдуть друкованою збіркою. Маємо велику надію прочитати душу поетеси в її віршах.

Згадуючи про художню діяльність Олени Поліщук, варто повернутися до її біографії. Помахом долі, художницю занесло до Криму, де вона довгий час очолювала часопис «Сельская новь» місцевого радгоспу-міліонера. Радгосп мав величезне господарство з багатою на врожай землею, худобою, свій консервний завод, а також виноградники з відомими на весь Крим сортами («Ізабелла», «Дамські пальчики», «Кардинал») тощо. Отже роботи для головного редактора часопису вистачало.

Саме там, до Олени Іларіонівні прийшло натхнення до малювання. Закупивши фарби та пензлі вона почала творити. Доводилась малювати у вихідні від роботи дні. То ж незабаром її першу картину побачив сонячний півострів. За першою потягнулися вервечками інші картини, полотна, в котрих відбивалося побачене, пережите, думки, емоції та сподівання. Вже тоді почали з’являтися її перші поціновувачі. Ними були туристи, які пересікалися з пані Оленою на березі моря, що захоплено наносила мазки на полотно. Коли картин було вже чимало, художниця взяла участь у виставці в Сімферополі, де за свій стиль та талант отримала схвальні відгуки та визнання інших митців. Після Криму вона не покинула своє захоплення малюванням, а продовжила творити на Кременеччині. Тут же і проходило багато персональних художніх виставок, які приваблювали велику кількість відвідувачів, фанатів пензля Олени Поліщук.

Зараз всі бажаючі можуть споглядати роботи Олени Поліщук в Обласному комунальному літературно-меморіальному музеї Юліуша Словацького. Від розмаїття яскравих кольорів на душі стає веселіше, навіть у найбільш дощовий день, а сюжети на полотнах додають роздумів усім, хто їх побачив. Кожна картина унікальна та неповторна, а риси та образи запам’ятовуються надовго.

В день відкриття виставки привітати мисткиню прийшли шанувальники її таланту, представники Кременецької районної військової адміністрації, Кременецький міський голова Андрій Смаглюк та його заступник Микола Матвіюк, які їй вручили подяку. Вітали пані Олену з черговою виставкою працівник райдержадмінстрації Лариса Антонюк, місцева творча інтелігенція: Тетяна Балбус – народна майстриня, очільниця художнього жіночого гурту «Палітра», лялькарка Людмила Блищак, представниця художнього об’єднання «Гладущик» Жанна Романюк, кременчанин Юрій Левандовський, Еліна Сторозум – наукова співробітниця краєзнавчого музею, Олег Головатюк – працівник районної редакції газети «Діалог». Художниці дарували квіти, поєднуючи зі словами підтримки та захоплення її творчістю. До привітання приєдналися односельчани пані Олени: староста громади Колосової Сергій Плетюк, вчителька Колосівської школи Віра Пташнюк та інші щирі поціновувачі її творчості.

Олена Поліщук – художниця «чистого серця», «недільного дня», «святкового настрою». В її доробку – більше 1500 картин, котрі тішать око не лише в Україні, а й по всьому світу. Її полотна – це історія, неймовірний сюжет та яскраві фарби, котрі збуджують уяву кожного, хто їх побачив. В них кожен знайде свої сенси та ідейні мотиви, лише єдине залишається однаковим для всіх – це відрите серце та душа художниці, що проявляється в її кожній картині.