UkrainianPolish

ДЕНЬ ВИШИВАНКИ У МУЗЕЇ ЮЛІУША СЛОВАЦЬКОГО

Друк PDF

        Сьогодні, 19.05.2022, у Міжнародний день вишиванки, у музеї експоновано виставку, присвячену цій темі. В основному, були представлені вишивки, притаманні нашому регіону. Це - чоловічі, жіночі та дитячі сорочки, рушники, доріжки, серветки. Сучасні й столітньої давності. Особливо цінним надбанням фондів

нашого музею є особиста вишита сорочка Героя України, поета і дипломата Дмитра Павличка, подарована ним для нашого закладу. Не можна не згадати вишитий портрет Тараса Шевченка та рушник - авторський дарунок Любові Левандовської.

Були також і вишиті сорочки з інших регіонів. Приємною несподіванкою стало, що сім'я тимчасових гостей нашого міста, що прийшла оглянути виставку, безпомилково впізнала стиль вишивки своєї рідної Слобожанщини. Ноткою смутку став прощальний візит дівчинки Мілани з Харкова, яка прийшла із мамою попрощатися з нами перед від'їздом додому. Мілана - постійна учасниця майстер-класів та інших заходів у музеї. Тут вона встигла познайомитися і і подружитися із іншими дітьми із різних міст України та із Кременця. Ми всі полюбили цю метку як дзига, веселу і позитивну дівчинку та її маму, що ніколи не оминала нашого закладу, допомагала у огранізації. Сьогодні вони обидві прийшли у вишиванках та віночках, як і личить українкам у цей день. Ми мали нагоду заочно познайомитися із усією Міланиною родиною, оглянувши старовинний сімейний альбом. Хочеться вірити, що ця прекрасна родина ще навідає Кременець, але уже за власним бажанням, у мирний час, щоб відпочити у цій мальовничій місцині.