UkrainianPolish

З ЮВІЛЕЄМ НЕЗАЛЕЖНОСТІ, УКРАЇНО!

Друк PDF

 Оксана Зуб, 24.08.2021

У музеї Юліуша Словацького демонструється стаціонарна ювілейна виставка «Україна – наш дім», присвячена 30-річчю Незалежності України. На виставці представлені книги, буклети, газетні статті, фото, українська державна символіка, тематична сувенірна продукція та інші матеріали. Цікавими експонатами є пам’ятні медалі «30 років Незалежності» (з металевого сплаву золотистого кольору) та «Прапор вільної держави» (зі сплаву сріблястого кольору) із серії «Україна – це ми», виготовлені українським монетним двором «Княжий» до ювілею Незалежності нашої держави, які нещодавно стали надбанням музейних фондів.

 

Виставка є черговим заходом із циклу «Тобі – Україно!», який ми присвятили одному з найбільш вагомих державних свят. Крім інших, в музеї відбулася літературно-мистецька зустріч-презентація книги кременчан Валентини Шпак і Василя Олійника «Сотні років боротьби», а стаття наукової працівниці Людмили Охоцької  «Десять розділів незламності та волі», яка розповіла про книгу та її авторів, вийшла напередодні друком у місцевій та обласній пресі. Директор музею Тамара Сеніна написала і опублікувала статтю «…Україна ще колись воскресне!» про творчість Юліуша Словацького як співця України та одного із пророків її Незалежності.

В рамках святкових заходів також був проведений майстер-клас кременецької майстрині художнього моделювання Ольги Шевчук із виготовлення декоративного віночка у колористиці українського прапора «Тобі, моя Україно, присвячую».