UkrainianPolish

ПЕРСОНАЛЬНА ВИСТАВКА ХУДОЖНІХ РОБІТ ВАЛЕНТИНА ВЕЛИЧКА У ЮВІЛЕЙНИЙ РІК ЛЕСІ УКРАЇНКИ.

Друк PDF

Олена Гаськевич 

Із 30липня 2021 року у музеї Юліуша Словацького діє виставка художніх робіт Валентина Величка. Виставка, присвячена постаті Лесі Українки, адже 2021 рік – ювілейний рік поетеси. У музеї – це продовження ряду заходів з нагоди 150-річчя народження великої дочки українського народу.

Автор нинішньої виставки знаний у Кременці та Україні художник. Народився у 1942 році в Краснодарському краї в час евакуації у Другій світовій війні. За спеціальністю – вчитель. Педагогічний стаж – 50 років. Валентин Петрович працював викладачем у педагогічному училищі, педінституті та обласній Академії ім. Тараса Шевченка у м. Кременець. За час виставкової діяльності побував із своїми роботами у багатьох містах України та Польщі (Краків, Варшава, Познань). Його твори придбані Тернопільським обласним художнім музеєм, Кременецьким та Тернопільським краєзнавчим музеями.

Нинішня виставка натхнена, в основному, драмою-феєрією «Лісова пісня». Її ілюструють – 8 олійних робіт. Виставку доповнюють олійні та акварельні роботи – кременецькі пейзажі, близькі серцю Лариси Петрівни Косач, які вона бачила і запам’ятала під час відвідин Кременеччини. Із особливою любовю кременецький художник написав портрет поетеси.