UkrainianPolishRussian

«ПАМ’ЯТІ КРЕМЕНЕЦЬКИХ ТАЛАНТІВ ПРИСВЯЧУЄТЬСЯ…..»

Друк PDF

 Вечір присвячений тим кременчанам, що відійшли у вічність, уславивши   своїми талантами рідне місто.Вечір почався переглядом фільму – відеопрезентації. (Автори фільму – Тамара Сеніна, Валерій Сенін.)

Модератор заходу – директор музею Тамара Сеніна представила постаті наших земляків, помянути яких добрим словом зібралося числене товариство. Умовно їх можна поділити на блоки: «Долі оповиті поезією» це – Василь Цибульський, Михайло Куза, Юрій Климець, Іван Мінчук, Михайло Баліцький, Юрій Тугай, Микола Бистрицький; «Вони писали історію краю – Гаврило Чернихівський, Маргарита Гецевич, Варвара Грень, Ірена Сандецька; «Романтичне життя на обірваних струнах»: Аркадій Пономаренко, Святослав Кир’янчук, Вячеслав Войтко, Олекандр Павловський, Володимир Митрофанов, Євген Лірський, Степан Андрущенко, Анатолій Бродін; «Їх душі залишилися в полотнах» – Богдан Романюк, Олег Вартабедян, Анна Мацега, Михайло Терновий; – «Над Кременцем туга в’ється»: Андрій Пушкар та Василь Жданкін.

Дружина славетного кобзаря Василя Жданкіна Ірина подарувала музеєві фотовиставку присвячену нещодавно загиблому чоловіку Ці світлини, що демонструвалися разом із кобзою та крайкою загиблого кобзаря створювали ілюзію його особистої присутності. Щемно лунали пісні у виконанні дочки Василя Жданкіна Анастасії (акомпанімент: Валерія Сазанська). Довірливо й безпосередньо звучала розповідь про художника Богдана Романюка із вуст його дочки Жанни, яка культивує його пам’ять, організувала художній пленер імені покійного батька. Розповісти про колишнього колегу, відомого краєзнавця Гаврила Чернихівського прийшли працівниці кременецького краєзнавчого музею Еліна Сторозум, Наталія Улянюк та Тетяна Ковальчук. Вони підготували презентацію та реферати. Плекає пам’ять про батька і Мирослав Куза. Він приніс чимало фотографій, що ілюструють життя відомого журналіста та поета. В память батька він долучається до творення літературно-мистецького альманаху «Курінь», є членом його редакційної ради. Велика вдячність вдові художника та актора Олега Вартабедяна, яка надала для демонстрування графіку та художні роботи покійного чоловіка, в тому числі й незакінчений портрет Юліуша Словацького. Ділилася своїми спогадами про померлих музикантів поетка та співачка Ольга Біркова. У її виконанні під гітару звучали пісні, що народилися у співпраці із згаданими митцями. Спогадами про Юрія Климця та Василя Жданкіна ділилися голова товариства «Просвіта» Лілія Следзінська; про самобутню поетесу Варвару Грень розповіла головний зберігач фондів музею Словацького Оксана Зуб, науковий співробітник музею Наталія Юр’єва наблизила присутнім постать кременецького музиканта Володимира Митрофанова, а її колега Олена Гаськевич оповіла про невтомну діячку кременецької полонії, поетку Ірену Сандецьку. Наприкінці усі присутні пом’янули згаданих земляків хлібом, спеченим власноруч Віктором Підгурським. Велика вдячність усім членам родин наших славетних краян за те, що вони, попри свіжі незагоєні душевні рани, поділилися своїми спогадами про дорогих їм людей, адже розділене горе пережити легше.

О. Гаськевич